ETSITÄÄN: Aikuisten level 5 -valmentaja

16.3.2023

HAEMME CHEERLEADINGVALMENTAJAA 
Haemme aikuisten kilpajoukkue Ice Breakersille valmentajaa, jolla on vahva osaaminen valmentamisesta. Joukkue kilpailee aikuisten level 5 sarjassa. Tarjoamme paikkaa toistaiseksi voimassa olevalla valmentajasopimuksella. Valmentajalle maksetaan tuntiperusteinen valmennuspalkkio, joka muodostuu valmennuskokemuksesta ja koulutustaustasta.

Odotamme hakijalta vahvaa lajitaustaa, vastuunkantokykyä sekä halua kehittyä ja kouluttautua. Eduksi katsotaan aikaisempi valmennustausta lajin parissa sekä mahdolliset käydyt koulutukset. 

Valmennustyötä tehdään iltaisin ja viikonloppuisin. Valmentajan tukena toimii valmennustiimin lisäksi joukkueenjohtaja,  valmennusvastaava sekä seuran hallitus. Seura kouluttaa valmentajia SCL:n koulutuspolun mukaisesti ja seuran sisäisillä koulutuksilla.

Valmentajan tehtävät:

  • Valmennus 6h/vko( 3krt) + leirit 5-7krt/kausi
  • Laatii kausisuunnitelman sekä suunnittelee valmennuksen ja leirit yhdessä muun valmennustiimin kanssa
  • Osallistuu valmentajapalavereihin, kilpailumatkoille sekä leireille
  • Osallistuu seuran tapahtumiin ja näytöksiin
  • Vastaa joukkueen sisäisestä viestinnästä 


Hakuaika päättyy 31.3.2023.

Lisätietoja antaa:
Valmennusvastaava Jenna Karjalainen
+358 50 3310400
aca.valmennusvastaava@gmail.com


https://duunitori.fi/tyopaikat/tyo/valmentajaksi-arctic-cheer-all-starille-sdsuu-16475483⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠